BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

EDS VE SAMSUNG WİSENET, SSM YAZILIMI TEKNİK EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

[kutusol=4081] EDS ve Samsung Wisenet, “Kontrol ve Yönetim Yazılımı” eğitimini gerçekleştirdi. Eğitime çözüm ortakları teknik personeli eşlik etti. Eğitim Samsung’un Kontrol ve Yönetim Yazılımını kapsıyordu. Eğitim; SSM yazılım içerikleri, sistem konfigürasyonları, sunucu özellikleri, sanal matris, konsol özellikleri, Google haritalar, SSM mobil başlıklarını içeriyordu. Eğitimi veren Samsung proje mühendisi Serdar Temoçin, yazılımın öne çıkan ve entegrasyonu kolaylaştıran özellikleri detaylandırdı.

Öne çıkan özellikler; merkezileştirilmiş yönetim yönetici, sunucuların, kameraların ve kayıt cihazlarının yapılandırmasını tek bir lokasyondan yönetebilir olmasıdır.  Dağıtılan bilgi SSM’nin modüler mimarisi, yazılımın en yalın çözümlerden kurumsal düzeydeki kurulumlara kadar her tür sistemi etkin bir şekilde yönetebilmesini sağlıyor.

Garantili güvenilirlik, yedeklilik denetimleri ve ağ arıza kurtarması SSM sisteminizin her zaman güvenilir bir şekilde çalışmasını temin ediyor. Esnek sistem mimarisi, transaction sunucusu işlevselliği üçüncü parti sistemlerle kolay entegrasyon sağlıyor.
Etkin izleme tam yapılandırılabilir olay kuralları ve yapılandırmaları sistem operatörlerinin önemli olayları tespit edebilmelerini kolaylaştırıyor. Güçlü arama motoru geniş arama seçenekleri kullanıcıların kanıt niteliğindeki verileri hızlı bir şekilde alabilmelerine yardım eder. Federasyon, yedeklilik, transaction sunucusu ve LDAP entegrasyonu dahil kurumsal sistemler için çeşitli özellikleriyle hem küçük kurulum hem de daha büyük kurulumlar için uygundur.