BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

ASYA PASİFİK BÖLGESİNİN EN BÜYÜK DIAMOND VISION EKRANI

Mitsubishi Electric, Hong Kong’un ikonik Causeway Bay semtinde bulunan SOGO Department Store’a Hong Kong’un en büyük ve en yüksek çözünürlüklü LED ekranı olması beklenen bir Diamond Vision’ın kurulumunu tamamladı. Beş tenis kortundan daha büyük olan yaklaşık 19 metreye 72 metre ebadındaki bu ekran altı düşey görüntüyü Full HD kalitesinde gösteriyor (G: 1,080 piksel x Y: 1,920 piksel). İkonik lokasyonunun yanı sıra kristal berraklığında, yoğun renkli ve çarpıcı görüntü kalitesi nedeniyle “CVISION” olarak adlandırılan ekran 27 Ekim itibariyle resmen kullanılmaya başlandı. Yüksek çözünürlük ile geniş yatay ve düşey görüntüleme açısının benzersiz bir kombinasyonunu sunan CVISION, Hong Kong’un en yeni yaşam merkezlerinden biri haline gelerek şehrin gece yaşamına damgasını vuracak.

[kutusatir=4154] 

CVISION’da Mitsubishi Electric’in geliştirdiği, kapalı durumda aydınlığı azaltan ve açıldığında kontrastı arttıran tescilli özel LED çipleri kullanıldı.

[kutusatir=4155]

Ayrıca, güneş ışığı ekrana yansıdığında kontrast bozulmasını minimum düzeye indiren koruyucularla, CVISION’un şirketin ürettiği geleneksel ekranlara kıyasla yüzde 50 daha yüksek kontrast elde etmesi sağlanıyor. CVISION, güneş ışığında yan açılardan ya da yakın mesafeden kolaylıkla izlenebiliyor ve standart 45 dereceyle kıyaslandığında 80 derece dikey izleme açısı sunuyor.
Gelecekte, Mitsubishi Electric CVISION modeline Diamond Vision serisinde yer vererek LED ekran çalışmalarını Hong Kong ve Greater China bölgesinde geliştirmeyi amaçlıyor.
Mitsubishi Electric, bugüne kadar Tokyo Shinjuku’daki
ALTA VISION ve New York Times Square’deki 1535 Broadway gibi dünyanın en yoğun ticari lokasyonları da dahil olmak üzere dünya çapında 950’den fazla yere Diamond Vision ekranlarını
kurdu.