BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

NORM TEKNİK’TEN INERT GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİNDE iFLOW® TEKNOLOJİSİ

Inert sistemler, yıllardır var olan ve %100 güvenilir olduğu kanıtlanmış sistemlerdir. İnert gazlar doğada kolay bulunabilen ve en çevre dostu yangın söndürme sistemleridir.

Çoğu inert sistemler 200 veya 300 barlık silindirlerden direkt mahale boşalmaktadır. Bu durum gazın boşaldığı odada basıncın artmasına neden olmaktadır.

Bu basınç artışını dengelemek sebebiyle mahal içinde ekstra olarak havalandırma damperleri kullanılmakta ve bu da maliyetleri artırmaktadır.

[kutusatir=4027]

Aynı zamanda gaz ihtiyacının çok olduğu büyük hacimli mahallerde silindir adetlerinin fazla olması alan yaratma konusunda büyük sıkıntılar çıkarmaktadır.

LPG patentli iFlow® sistemi, gazın boşalması esnasında ortaya çıkan yüksek basıncı sınırlamakta (bu sistemlerin ana sorunlarından birisidir) ve silindir adetlerinden kaynaklanan alan ihtiyacını daha aza indirgemektedir. LPG patentli iFlow® Vanası, silindirlerdeki basıncı 60 bar’a kadar düşürmektedir. Bu sayede gaz boşaltımı esnasında oluşacak türbülanslı akışın önüne geçilmekte ve mahalde oluşabilecek yüksek basınç da sınırlandırılmaktadır.

Bu sayede borulama çapları düşmekte ve daha az havalandırma damperi kullanılarak sistem maliyetlerinin düşmesi sağlanmaktadır.
LPG patentli iFlow® Çek Valfler sayesinde silindirlerin birbirine emniyetli bir şekilde bağlanması sağlanarak matris dizaynı yapılabilmekte ve alan ihtiyacı minimize edilebilmektedir.

İflow®’un Sunduğu Genel Avantajlar;
1- Montaj maliyetlerini düşürür. 8 silindire kadar manifold ihtiyacı yoktur. Düşük basınçlardan dolayı daha düşük çaplarda borulama yapılabilir, aynı zamanda havalandırma damperi ihtiyacı azalmaktadır.

2- Montaj sürelerini düşürür. iFlow® çek vana ve yeni braket sistemi sayesinde daha kolay montaj yapılmaktadır.

3- Bakım ve yeniden dolum masrafları azalmaktadır.
4- iFlow® Matris dizayn sayesinde alanlar daha efektif kullanılabilmektedir. Bu sayede mimari açıdan her türlü yapıya daha kolay tüp yerleşimi yapılabilmektedir. Tekli ve çoklu sıra seçenekleri sayesinde farklı mimari yapılara daha hızlı ve kolay montaj yapılabilmektedir.

5- iFlow® vana boşaltma yapmadan gerçek zamanlı bir test imkânı sunmaktadır.

6- iFlow® vana, gaz boşaldıktan sonra temizlik gerektirmez. Metallerle reaksiyona girmez.
iFlow® ile birlikte, İnert Gazlı Söndürme Sistemleri ile çözümleri bir üst seviyeye çıkartılıyor. Montaj ve işçilik maliyetleri düşürmenin yanı sıra, piyasadaki en güvenli vana olan iFlow® Vana ve iFlow® Çek Valfler sayesinde güvenlikte üst seviyeye çıkartılıyor.

iFlow® teknolojisi aynı zamanda mimarı açıdan sıkıntıları olan mahallerde bile daha kolay çözümler üretilmesini sağlıyor.  İşletme ve bakım masraflarınızı minimize ediyor.