BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

TÜYAP PALAS OTEL’DE NETSER GRUP ANAHTAR ÇÖZÜMLERİ

Torunlar GYO ‘nun yapımını üstlendiği Tüyap Palas Otel 2.faz genişlemesinde İstanbul’un en büyük fuar alanını destekleyebilecek bir konaklama tesisi hayata geçirmek amacıyla ulusal ve uluslararası danışmanlar ile çalışmış. Mall of Istanbul, 5.Levent gibi bir çok önemli gayrimenkul projeleri geliştiren Torunlar GYO’nun Tüyap Palas Otel projesi elektrik sorumluluklarını da grubun Elektrik İşleri yöneticisi Sayın Adem Bakır yürütüyor.
Otel, alışveriş merkezi, gökdelen, karma kompleks, fabrika ve hastane gibi projeleri gerçekleştiren tüm müteahhit ve yatırımcılar tarafından yoğunlukla tercih edilen entegratör NETSER Grup, Tüyap Palas Otel projesinde de yatırımcı ve işletmeci taleplerini başarılı bir şekilde belirleyerek hızlı ve efektif çözümler sunuyor. Projelendirme, danışmanlık, uygulama ve satış sonrası hizmetlerle çeşitli sistemlere tek noktadan hizmet veren NETSER Grup, 150 kişilik kadrosu ve 26 yıllık tecrübesiyle kurumsal iletişim ve zayıf akım sistemleri konusunda müşteri taleplerine komple ve güvenli çözümler sunuyor.
Her ay onlarca farklı sektörün fuarına ev sahipliği yaparken binlerce ziyaretçi ve katılımcıyı ağırlayan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ‘nin en yakınında yer alan Tüyap Palas Otel’in genişlemesinin tüm teknolojik altyapı ürünlerini NETSER Grup firmaları gerçekleştirmiştir.
Yangın algılama, acil anons ve seslendirme, kartlı geçiş sistemleri, CCTV, aktif/pasif data altyapısı, uç sonlandırmaları, internet erişim noktaları, telefon santrali ve SMATV sistemlerini anahtar teslim olarak NETSER Grup tarafından mühendislik ve uygulama çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Yatırımcı ihtiyaçlarını öncelik alarak marka bağımsız çalışma gerçekleştiren grubun proje uzmanları, Tüyap Palas Otel projesini, Honeywell, Esser, Alcad, Cisco, Ruckus ve Ericsson-LG markalarıyla gerçekleştirmiştir. Bu projenin diğer bir önemi de, 2. fazında kurulumu gerçekleşen sistemlerin, mevcuttaki sistemler ile entegrasyonu ve uyumu olmuştur. NETSER Grup, uzmanlık gerektiren bu gibi durumlarda ürün ve çözüm seçimleriyle can ve mal güvenliğinin yüksek standartlarda korunmasını sağlamıştır. NETSER Grup proje sorumlusu Erkan Sarı, grup şirketlerinin ve sahada görevli tüm ekibin koordinasyonunu sağlayarak montaj, test ve devreye alma gibi kritik süreçlerin yönetimini ve kabullerini eksiksiz şekilde yürütmüştür.
Binden fazla dedektör ve hoparlör kullanılan projede yangın tehlikesi belirlendiğinde, sistemler entegre bir şekilde devreye girerek önceden belirlenmiş olan senaryo ile binanın en kısa sürede boşaltılmasını sağlıyor.
Bunu sağlayan, WINMAG yazılımı ise eski ve yeni zayıf akım sistemlerin haberleşmesini sağlayarak maksimum seviyede bir güvenlik sağlıyor.
NETSER Grup’un devreye almış olduğu çeşitli sistemlerle çalışan Türkiye’nin dört bir yanındaki yapılar arasında Four Winds Residence, Liv Hospital, Folkart Towers, Regnum Caria Golf Resort, İZBAN metro bulunuyor. Farklı amaçlara hizmet eden bu projeleri kullanan, hergün binlerce insanın güvenliğini sağlayan NETSER Grup, gerçekleştirdiği işlerin bakım ve servisiyle de kurumlarla olan işbirliğini sürdürüyor.
Projenin mühendislik hizmetlerini sağlayan entegratör firma NETSER Grup, yurtiçinde ve yurtdışında birçok projede olduğu gibi Tüyap Palas Otel projesini de yüksek standartlarda akıllı bina sistemlerini
deneyimli teknik kadrosuyla başarıyla devreye almıştır. Yılbaşında açılması planlanan bu tesiste tüm zayıf akım sistemlerinde Honeywell markalı ürünlerin kullanılması, yönetim kolaylığı ve enerji verimliliği sağlıyor.
Benzer çözümleri NETSER Grup’un anahtar teslim olarak üstlendiği, Ataköy Towers, İzmir Optimum Outlet Eğlence Merkezi, Rönesans Küçükyalı AVM, Sarphan Finans Merkezi ve Shell Basra tesisleri gibi devam eden projelerinde de benzer mühendislik disiplini ve çözüm avantajlarıyla müşterilerini buluşturmayı hedefliyor.