2018 Şubat

🔍Tamamını Oku art-img

GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ 22-25 ŞUBAT’TA FUAR İZMİR’DE: ENDÜSTRİ 4.0 İZMİR’DEN BAŞLIYOR

👤Bileşim Yayıncılık

Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtılacağı FIT ’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, 22 Şubat-25 Şubat’ta Fuar İzmir’de kapılarını açıyor. 5 ayrı fuarı tek çatı altında birleştiren FIT ’18, endüstri alanındaki en büyük etkinlik olma özelliği taşıyor.

Devamını Oku

PANASONIC ECO SOLUTIONS TÜRKİYE’DE, ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA ANLAMLI BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRDİ

Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor, çevre kirliliği her geçen gün artıyor ve ülkemiz enerji için yüksek bedeller ödüyor. Tüm bu tabloya bakınca geleceği aydınlatmak için hepimizin sorumluluk alması gereken bir dönem yaşandığı anlaşılıyor.

Devamını Oku

DANFOSS MOBIL CO2 KONTEYNER’I, 2018’İN İLK EĞİTİMİ İÇİN TÜRKİYE’YE GELİYOR

Çevre kirliliğine karşı karbon salınımını azaltmanın yeni yolları aranırken, perakende gıda soğutmasında CO2 kullanımı hızla öne çıkıyor. CO2 kullanımı konusunda doğan eğitim ihtiyacını karşılamak üzere 2016 yılının Eylül ayında hayata geçirilen Mobil CO2 Eğitim Birimi, tüm bunların uygulamada nasıl bir araya geldiğini gösteriyor. Danfoss Mobil CO2 Eğitim Birimi, mevcut CO2 soğutma çözümleriyle müşterilerinin rekabet avantajı kazanmasına da yardımcı oluyor.

Devamını Oku

MAKEL AR-GE MERKEZİ DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

MAKEL Ar-Ge merkezi faaliyetleri kapsamında, Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinde son sınıf öğrencileri ile MAKEL KNX ürünlerine ve KNX teknolojisine yönelik seminer ve çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Devamını Oku

ALARKO CARRIER EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Alarko Carrier, Kahramanmaraş’taki idari kuruluşların proje ve kontrol birimlerine, Toshiba VRF Sistemi ve ısı pompası eğitimi verdi. Kahramanmaraş Clarion Otel’de düzenlenen etkinliğin açılış konuşması, Ankara Büro Bayilik Satışları Satış Müdürü Ali İsmet Koçak tarafından gerçekleştirildi.

Devamını Oku

SIEMENS İLK 3D-BASKIYLA ÜRETİLEN TÜRBİN KANATLARIYLA AMERİKAN MAKİNE MÜHENDİSLERİ TOPLULUĞUNDAN ÖDÜL ALDI

Siemens ilk 3D-baskıyla üretilmiş ve her yönden test edilmiş türbin kanatlarıyla elde ettiği teknolojik başarı için, Amerikan Makine Mühendisleri Topluluğu (American Society of Mechanical Engineers - ASME) tarafından ödüle layık görüldü.

Devamını Oku

ICSG 2018’E SEKTÖR LİDERLERİ KONUK OLACAK

25-26 Nisan 2018’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Türkiye’nin enerji sektöründeki en büyük etkinliklerinden olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2018) 1. Yürütme Kurulu Toplantısı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk başkanlığında gerçekleştirildi. ICSG 2018’de dünya sektör liderlerinden üst düzey konuşmacılar bir araya gelecek.

Devamını Oku

AYDINLATMA SEKTÖRÜ 11. ISTANBULLIGHT FUARI’NDA BULUŞUYOR

11. IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, yapı sektöründeki büyümeye paralel olarak gelişen aydınlatma sektörünün uçtan uca haritasını çıkarmak üzere 19-21 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor.

Devamını Oku

ARÇELİK A.Ş.’NİN “TEK TUŞ” TEKNOLOJİSİ İLE ÇAMAŞIRDA ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞİYOR

👤ARÇELİK A.Ş.

Akıllı ev teknolojilerini bir adım ileriye taşıyan Arçelik A.Ş.’nin, Arçelik ve Beko markalı çamaşır makinelerindeki tek tuş teknolojisi tüketicilerin beğenisini kazanıyor.

Devamını Oku

BOSCH GELECEĞİ AKILLI ŞEHİRLERDE GÖRÜYOR

👤Bosch

Bosch geleceğin kentlerini ve mahallelerini teknoloji ile donatmak için çalışıyor ve akıllı mobilite ile daha iyi hava kalitesi, daha fazla kullanım kolaylığı, daha fazla güvenlik ve pek çok yeni hizmet sunuyor.

Devamını Oku